آیا بازی تخته نرد را بلد نیستید؟

به راحتی میتوانید با دانلود بازی زیر آن را دانلود کرده و در بخش قوانین تخته نرد با بازی آن اشنا شوید. بسیاری از کاربران با دانلود این بازی توانسته اند به راحتی این بازی ایران باستان را یاد بگیرند.بازی تخته نرد نردستان با چند تم متفاوت که تم های بامبو و پاندا لاکچری دخترانه افریقایی ساحلی و…. را شامل می باشد

 

دانلود بازی تخته نرد –  نردستان 

 

 

تخته نرد نردستان

 

 

 

دانلود تخته نرد برای آی او س

از لینک زیر میتوانید تخته نرد افلاین برای ایفون و ایپد را دانلود کنید

 

 

تخته نرد از شهر سوخته تا دانلود بازی تخته نرد بر روی موبایل

تخته نرد

بازی تخته نرد نه در میان کاربران ایرانی بلکه در سراسر جهان هم بازی ای پر مخاطب است. وجود صدها سایت معتبر بازی تخته نرد آنلاین در کنار هزاران بازی تخته نرد قابل دانلود برای نسخه های اندروید ( Android ) و آی اُ اس ( ios ) بیانگر محبیوبیت این بازی در سراسر جهان است. جالب است بدانید در دنیای واقعی هم تخته نرد محبوبیت فوق العاده ای در میان علاقه مندان به بازی های بُردی ( Board Game ) دارد بصورتی که برخی از تورنُمنت های آنلاین بازی تخته نرد جوایزی میلیون دلاری دارد. در این مقاله در ابتدا کمی از قوانین و فلسفه های بازی های تخته نرد برای شما می گوییم و سپس به معرفی محبوبترین بازی های تخته نرد دانلود شده می پردازیم. قبل از شروع این نکته را هم بدانید که این بازی کاملا ایرانی است. اولین آثار بازی تخته ای مشابه به تخته نرد در شهر سوخته و با قدمتی در حدود 5000 سال یافت شده است. تخته نرد در متون کهن فارسی به نام کتاب پادشاهان شهرت داشته است.bazi takhte nard

 

 

فلسفه و قوانین بازی تخته نرد

بازی تخته نرد از 30 مهره که در دو گروه 15 تایی تقسیم بندی شده اند، 2 عدد تاس و یک تخته ی 24 خانه ای تشکیل شده است. نظریات و تئوری های بسیاری در رابطه با جایگاه و فلسفه ی هر یک از این المانها وجود دارد که ما در اینجا به محبوبترین آن می پردازیم. 30 عدد مهره نشانی از سی روز یک ماه ایرانی است و در برخی از تئوری ها از آن به انسانها و موجودات زنده برداشت شده است. تخته ی بازی در هر سمت دارای 12 خانه است که از آن بعنوان نمادی از 12 ماه سال و گاهی بعنوان زمین زندگی یاد می کنند. تاس ها هم در این بازی نقش اتفاقات و شانس هایی را دارند که آن 15 مهره باید از آنها در جهت رسیدن به هدف بازی و یا زندگی استفاده نمایند. قوانینی که می بایست در تخته نرد مورد توجه قرار بگیرند عبارتند از :

  • راه اندازی بازی : هر بازیکن می بایست 15 مهره خود را در ابتدای بازی در وضعیتی مطابق با آنچه در تصویر مشاهده می کنید بچیند و سپس تاس، تعیین کننده ی فرد آغاز کننده بازی خواهد بود.
  • نحوه حرکت : هدف از بازی تخته نرد جمع آوری مهره های خود از تمامی سطح بازی، آوردن آنها به خانه خود و سپس خارج کردن آنها از زمین بازی است. حرکت مهره ها توسط عدد تاس ها تعیین می گردد.
  • زدن و نشستن : در بازی تخته نرد هنگامی که مهره شما در یکی از خانه ها خالی باشد ( یعنی اینکه تک باشد ) بازیکن حریف می تواند در صورت یاری تاس، مهره شما را از زمین بازی خارج کند. در این حالت شما باید با ریختن تاس و آوردن شماره خانه خالی موجود در زمین بازی حریف، بازی با آن مهره را مجددا از آغاز زمین شروع کنید.
  • دو برابر کردن بازی : در برخی از بازی های تخته نرد بویژه در نسخه های آنلاین و دانلود شده، شما این امکان را دارید که در مقاطع مختلف بازی درخواست دو برابر شدن امتیاز برد نهایی بازی را داشته باشید. البته این موضوع می باید مورد تایید حریف شما هم باشد.( تخته نرد آنلاین-دانلود رایگان تخته نرد)

لذت بازی تخته نرد

تخته نرد برخلاف بسیاری از بازی هایی که در آنها تاس نقش تعیین کننده ای دارد؛ تنها متکی به شانس و اعداد تاس نیست. شما می بایست تخته نرد را با یک استراتژی مشخص آغاز کنید و با قوانین تخته نرد و تکنیک های آن آشنایی کامل داشته باشید.(bazi takhte nard baraye android)

پس در صورت شکست خوردن در تخته نرد آنلاین یا پس از دانلود تخته نرد و شروع به بازی آن و احتمالا شکست خوردن های اولیه، ناامید نشوید. تلاش کنید در طول بازی و با پیش آمدهای مختلف بر روی استراتژی خود بمانید و حواستان باشد بهترین حرکت ها  را با تاس هایی که می آورید، داشته باشید. و اگر هم به بازی تخته نرد آنلاین علاقه مند شدید و خواستید در یکی از صدها سایت این بازی عضو شوید، حتما در ابتدا قوانین آنها را به دقت مطالعه کنید. زیرا تخته نرد در مناطق مختلف گاها با قوانین متفاوتی بازی می شود.

نام انگلیسی تخته نرد Backgammon  بازی تخته نرد برای اندروید و ای اوس آن را برنامه نویسانی موبایل که در این صنعت فعالیت دارند رایگان در اختیار همگان گذاشته اند.