راه اندازی عینک واقعیت مجازی

 

با سلام خدمت شما دوستان عزیز امروز میخواییم یکی از اموزش های مهم که مربوط به راه اندازی هدست های واقعیت مجازی هستش رو باهم پیش ببریم . واقعیت مجازی رو نام های وی آر یا VR یا Virtual Reality نامیده میشود که با MR یا همون واقعیت ترکیبی Mixed reality و یا AR  همون واقعیت افزوده Augmented Reality فرق هایی دارند.

این اموزش از روی هدست آکیولس کوئست 2 (oculus quest 2 ) ارائه شده اما قطعا برای بقیه هدست ها مانند اچ تی سی وایو htc vive آکیولس ریفت اس Oculus rift s  میتونه کاربرد داشته باشد .

پیش نیاز هدست واقعیت مجازی اکیولس کوئست 2 :

برای هدست های اکیولس داشتن حساب فیس بوک و نصب اپلیکشن موبایلی اندروید و یا آی او اس (بسته به گوشی شما) الزامی است.

 

نصب اولیه عینک واقعیت مجازی

در ابتدا از شما یکسری مراحل رو میخواد که بگذرونید ابتدا ازتون میخواد کنترلرها( یا همون دسته ها) رو بردارین و پلمپ های پشت اون رو بکشید حرکتی هوشمندانه برای اینکه تشخیص بدین که کالایی که خریدین پلمپ هست یا دسته دو.

سپس بر روی مرحله بعد کلیک کنید

هدست کوئست 2

در مرحله بعد انتخاب زبان هست که اکثرا انگلیسی انتخاب میکنند سپس تنظیم عدسی های هدست شما هست که در کوئست 2 در سه حالت ارائه شده است .

بعد از رد کردن تمامی مراحل فوق به بخش مهم داستان میرسیم که از شما اتصال به اینترنت رو میخواد از اونجا که آکیولس ایران رو تحریم کرده است و این بخش تا زمانیکه شمابه اینترنت خارج از ایران وصل نباشید نمیتوانید به مرحله تنظیم محیط اتاق و سپس منو شوید. من کل تمرکز این اموزش رو روی این بخش مهم گذاشتم.

در بخش نصب و راه اندازی عینک واقعیت مجازی برای وایفا چی بزنیم تا درست بشه ؟

روش های متفاوتی برای رد کردن این مرحله وجود داره روش هایی مانند تغییر دی ان اس یا کانفیگ کردن مودم هایی که قابلیت اینو دارند که روشون تنظیمات VPN صورت بگیره که اکثر روش های نیاز به دانش نسبتا خوبی نسبت به شبکه نیاز دارد. اما ما تمامی تلاش خود را کرده ایم که در این اموزش با تغییر دی ان اس ها که راحتترین و بهترین روش برای عبور از تحریم ها هست را ارائه بدهیم.

 نصب و راه اندازی عینک های واقعیت مجازی با تغییر تنظیمات دی ان اس :

در این روش شما با تغییر تنظیمات دی ان اس تون میتونید سایت هایی که ایران رو تحریم کردن رو دور بزنید.(مانند سایت shecan.ir)

بعد کلیک کردن روی اسم وایفاتون در هدست در مرحله بعد از شما پسورد وایفاتو رو میخواد پایین تر یک آپشنی وجود داره به اسم Advanced options که روی اون کلیک کنید سپس IP settings رو از روی DHCP روی STATIC قرار بدین که براتون یکسری فیلد های خالی باز میشه که اونجا باید مشخصات IP address و Gatway و دی ان اس 1 و2 رو بزنید که این مشخصات رو میتونید با اتصال یکبار وایفاتون به یک دستگاه دیگه مثلا گوشیتون یا خود هدست به دست بیارید.

وقتی روی advaned options کلیک کردین بعد وارد کردن مشخصات IP Address و Gateway در بخش DNS1 و DNS2 به ترتیب برای دی ان اس یک 178.22.122.100 و  دی ان اس دو 185.51.200.2 رو وارد کنید

نکته : این دی ان اس ها رو من از سایت (شکن) اینجا گذاشتم ممکنه این مشخصات دراینده تغییر بکنه و برای اطمینان قبل از وارد کردن دی ان اس ها یکسر به سایتی که گفتم بزنید.

سپس دکمه done رو بزنید. در این بخش دستگاه اینترنت شما رو متصل شده میشناسه و اگر اپدیت نیاز داشته باشه دستگاه شروع به اپدیت شدن میکنه و بعد هم وارد منو میشوید اموزشهای اولیه رو که طی کردید بر روی هدست تون بازی های پولی و یا رایگان نصب میکنید و لذتش رو میبرید .

 

کلیه سفارشات برنامه نویسی واقعیت مجازی پذیرفته میشود.